Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2015


Glentons mästarmöte

19/12 2015                               

Placering        

Pojke 38kg Fabian Frisk 3:a
Ungdom 63 kg Mathias Nilsson 4:a

 

Knattekampen                      

12/12 2015                               

Placering        

Flicka Y 29 kg Saga Almén 1:a
Knatte 29 kg William Schödin 8:a av 15
Knatte 32 kg Walter Hinn Oplacerad
Pojke 38kg Fabian Frisk 1:a

 

Gustav Feij Cup                   

28/11 2015                               

Placering        

Flicka Y 29 kg Saga Almén 2:a
Flicka Y 29 kg Zara Dalin 3:a
Flicka Y 35 kg Emma Andersson 1:a
Knatte 26 kg Malcolm Dahlbäck 4:a
Knatte 29 kg William Schödin 8:a av 18
Knatte 38 kg Vincent Hansson 2:a
Pojke 38kg Fabian Frisk 1:a
Pojke 59 kg Ludwig Gustavsson 2:a

 

Västkustträffen                     

21/11 2015                               

Placering        

Knatte 29 kg William Schödin Oplacerad
Knatte 38 kg Vincent Hansson Oplacerad
Pojke 42kg Fabian Frisk 2:a
Pojke 42 kg Markus Alexandersson Oplacerad

 

 

Nilssons i Svedala Cup        

14/11 2015                               

Placering        

Flickor Y 29 kg Zara Dalin 4:a
Flickor Y 29 kg Saga Almén 3:a
Flickor Y 35kg Emma Andersson 3:a
Knatte 29 kg William Schödin Oplacerad
Knatte 38 kg Vincent Hansson Oplacerad
Pojke 38 kg Fabian Frisk 3:a
Pojke 42 kg Markus Alexandersson 2:a
Pojke 59 kg Ludvig Gustavsson 2:a

 

Mälarcupen                            

31/10-1/11 2015                          

Placering        

Pojke 38 kg Fabian Frisk 6:a
Pojke 42 kg Markus Alexandersson 14:e plats
Ungdom 63 kg Mathias Nilsson  

 

Sparbanken Syd Cup           

24/10 2015                               

Placering        

Knatte 24 kg Malcom Dahlbäck 5:a
Knatte 29 kg Wiliam Schödin Oplacerad
Knatte 59 kg Ludvig Gustavsson 4:a
Pojke 38 kg Fabian Frisk 4:a
Pojke 42 kg Markus Alexandersson Oplacerad

 

Öresundsträffen                   

10-11/10 2015                               

Placering        

Flicka Y 29 kg Saga Almén Oplacerad
Knatte 29 kg Wiliam Schödin Oplacerad
Knatte 38 kg Vincent Hansson Oplacerad
Pojke 42 kg Markus Alexandersson Oplacerad
Ungdom 63 kg Mathias Nilsson 3:a

 

Nordisk Ungdomsturnering Finland       

2/10 2015                                 

Placering        

Pojke 38 kg Fabian Frisk 4:a
Ungdom 63 kg Mathias Nilsson 4:a

 

Richthoffcupen              

26/9 2015                                       

Placering        

Flicka Y 29 kg Saga Almén 4:a
Flicka Y 38 kg Emma Andersson 2:a
Knatte 38 kg Vincent Hansson 4:a
Pojke 38 kg Fabian Frisk 1:a
Pojke 42 kg Markus Alexandersson 3:a

 

Hilding Tjej Cup           

20/9 2015                                       

Placering        

Flicka Y 26 kg       Saga Almén                     3:a 
Flicka Y 35 kg Emma Andersson Oplacerad

 

Hilding Cup                   

19/9 2015                                       

Placering        

Knatte 29 kg       William Schödin                 Oplacerad 
Knatte 38 kg Vincent Hansson Oplacerad
Pojke 38 kg Fabian Frisk 2:a
Pojke 42 kg Markus Alexandersson 2:a
Ungdom 69 kg Mathias Nilsson 1:a

 

Lergökskampen          

11/4 2015                                          

Placering        

Knatte 29 kg William Schödin Oplacerad
Knatte 38 kg Vincent Hansson 4:a
Pojk 38 kg Markus Alexandersson 4:a
Ungdom 69 kg Mathias Nilsson 1:a

 

Nya Björnkampen       

28/3 2015                                          

Placering        

Knatte 29 kg William Schödin Oplacerad
Knatte 32 kg Milton Svarén Oplacerad
Knatte 38 kg Vincent Hansson 3:a
Pojk 38 kg Markus Alexandersson Oplacerad

 

FT-cupen                     

14/3 2015                                          

Placering        

Pojk 38 kg Markus Alexandersson 7:a
 Ungdom 63 kg Mathias Nilsson  2:a

 

 

Nya Höörsgreppet      

28/2 2015                                          

Placering        

Flicka Y 26 kg Saga Almén 3:a
Flicka Y 32 kg Emma Andersson  7:a
Flicka Y 35 kg  Zara Dalin 5:a
Flicka Y 47 kg Ida Bengtsson 3:a
Knatte 24 kg Malcom Dahlbäck 6:a
Knatte 26 kg Samuel Frank 7:a
Knatte 29 kg William Schödin 9:a
Knatte 29 kg Walter Hinn 10:a
Knatte 32 kg Milton Svarén 14:e
Knatte 38 kg Vincent Hnasson 3:a
Pojk 38 kg Markus Alexandersson 3:a
Ungdom 69 kg Mathias Nilsson 1:a

 

DM                                

1/2 2015                                            

Placering        

Pojk 38 kg Markus Alexandersson Oplacerad
Junior 66 kg Mathias Nilsson Oplacerad

 

Dana cup                     

17/1 2015                                          

Placering        

Flicka Y 26 kg Saga Almén 3
Flicka Y 32kg Emma Andersson 3
Knatte 22/24 kg Axel Moritz 2
Knatte 29 kg William Schödin Oplacerad
Knatte 35 kg Vincent Hansson Oplacerad
Pojk 38 kg Markus Alexandersson Oplacerad

 

Eslöv Wrestlig Cup  

10/1 2015                                           

Placering        

Flicka Y 26 kg Saga Almén 3
Flicka Y 29 kg Emma Andersson 4
Knatte 29 kg William Schödin 8 (4:a i B-omgång)
Knatte 35 kg Vincent Hansson Oplacerad
Pojk 35 kg Markus Alexandersson 4
Uppdaterad: 2016-10-07 12:12
Skribent: Helena Schödin

140609_VK_Puff2_190x140dpi

 

Vill ni bli vår sponsor?

Kontakta 

Eva Karlsson

 

 

                                   

Postadress:
Kävlinge Furulunds BK - Brottning
Eva Karlsson, Allarpvägen 50
24493 Kävlinge

Kontakt:
Tel: 070 - 55 33 755
E-post: This is a mailto link

Se all info